Call to action – Wezwanie do działania to element, który prowadzi do logicznego zawarcia transakcji, wezwania do zakupu produktu lub zamówienia usługi. Głównym celem, jaki ma przycisk CTA jest przejście użytkownika do zamówienia w jak najkrótszym czasie, czyli osiągnięcie ostatecznego celu użytkownika.
Czym jest CTA?
Wezwanie do działania jest ostatnim krokiem opartym na algorytmie decyzji o zakupie. Element ten jest bardzo podobny do klasycznej reklamy, ponieważ ich cele pokrywają się na wiele sposobów: motywowanie kupującego do przejścia do następnego etapu ścieżki sprzedaży.
Nie należy mieć nadziei, że instalacja przycisku, który przyciąga uwagę na stronie, natychmiast doprowadzi do rezultatów. Jeśli potencjalny klient nie jest zadowolony z kosztów, jakości lub innych cech produktu, lub usługi, wówczas nie zmotywuje go żadne wezwanie do działania. Powinieneś wiedzieć, że relacje z klientami są na różnych etapach. Ważne jest zatem, aby zastanowić się, na jakim etapie przeprowadzić wezwanie do działania. Wezwanie do działania nie zawsze stanowi ofertę zakupu produktu lub usługi. Może to być subskrypcja biuletynu, dołączanie do grupy w sieci społecznościowej, polecanie znajomym, wypełnianie formularza lub pisanie recenzji.
Drogą do sukcesu jest zrozumienie zainteresowań własnych odbiorców. Ważne jest, aby segmentować i wyszukać cechy odbiorców na każdym etapie. Pomoże to w skutecznym wezwaniu do działania.
Przykłady popularnych wezwań do działania
Jeśli witryna jest często odwiedzana, dobrze pozycjonowana, ale sprzedaż nie rośnie, najprawdopodobniej nie ma wyraźnych wezwań do działania. Istnieją setki sprawdzonych w czasie wezwań do działania, gwarantujących aktywację działań użytkownika. Na przykład, aby zaktualizować blog lub zarejestrować, możesz użyć następujących przycisków:
- „Subskrybuj, jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami w tej dziedzinie …”;
- „Chcesz być o krok przed konkurencją?” Zarejestruj się!;
- „Osiągnij sukces, dołączając do nas!”;
- „Subskrybuj aktualizacje blogów, aby nie przegapić ważnych wydarzeń!”;
- „Zarejestruj się, aby zobaczyć nową kolekcję!” itd.
Aby udostępnić zawartość:
- „Like post – like it”;
- „Podobał ci się ten artykuł?” Nie zapomnij polubić! „;
- „Podoba ci się?” Kliknij serce! „;
- „Podziel się z przyjacielem!” itd.
Zamawianie usługi lub produktu:
- „Kupuj w magazynie”;
- „Zamów …”;
- „Zacznij korzystać”;
- „Rozpocznij” itp.
Wezwanie do działania powinno być krótkie, ponieważ musisz zmieścić go w małym przycisku. Skuteczność wezwania do działania jest indywidualna dla każdego konkretnego przypadku. Dlatego nie kopiuj – eksperymentuj!
Skuteczne wezwanie do działania w biuletynie e-mail
Należy pamiętać, że uniwersalne wezwanie do działania po prostu nie istnieje. Jednak istnieje kilka zasad skutecznego wezwania do działania na liście e-mail. Element wezwania do działania w liście powinien być otoczony wolną przestrzenią, co pozwala skupić uwagę konsumenta. Wezwanie do działania nie powinno się łączyć z tłem, ale kontrastować z nim. Najważniejsze jest, aby nie przesadzać z wyglądem strony (zbyt jasne kolory lub kontrast irytują odwiedzających). Wybierając między przyciskiem a tekstem, pierwszeństwo powinna mieć pierwsza opcja.